Hakkımızda

Şahin Yiğit


Sahin Yigit, 1979 yılında İstanbul'da doğdu. Sinema sektörüne kamera asistanı olarak küçük yaşlarda başladı. Türk sinemasının önemli yönetmenleri ve yapımcılarıyla çalışarak ilk deneyimlerini kazandı. Görüntü yönetmeni olarak birçok dizi ve sinemaya imza attı.

Önce reklam ajanslarında yönetmen olarak filmler çekerken kariyerine film ve belgesel yönetmeni olarak devam eden Sahin Yigit, çekmiş olduğu belgesellerle dünyada önemli başarılara imza attı. Sahin Yigit, halen Türkiye'nin önde gelen reklam ajanslarında reklam yönetmenliği, önemli markalarda da medya danışmanlığı yapmaktadır. Reklamlarıyla adından söz ettiren Yigit, markaların pazarlama stratejilerinde etkili bir rol oynamaktadır.

Başarılı kariyeri boyunca birçok uluslararası ödül kazanan Sahin Yigit, 2017 yılında çektiği bir festival filmiyle ilk uluslararası ödülünü kazandı. 90'dan fazla uluslararası ödül kazanan Yigit, ülkesinin adını dünyanın birçok yerinde duyurdu.

Sahin Yigit, dünyanın önde gelen film festivallerinde jüri üyesi olarak da görev yaptı ve kariyeri boyunca birçok prestijli film festivalinde jüri üyeliği yaptı. Sahin Yigit'in Türk sinemasına katkılarıyla halen sinema endüstrisine filmler üretmektedir.